Станимир Стоилов дебютира начело на Гьозтепе с убедителна победа

Снимка: Twitter/Goztepe

2647 0

Бившият треньор на Левски и Ботев (Пловдив) - Станимир Стоилов, дебютира с победа начело на новия си тим Гьозтепе от Турция. Отборът от Измир се наложи с 2:0 у дома над Тузласпор в мач от 13-ия кръг на второто ниво на тамошния футбол.

Дубъл за Гьозтепе реализира Ялчън Каян, който откри в началото на второто полувреме и повтори в 64-ата минута на срещата. С успеха тимът на Стоилов излезе четвърти в класирането, събирайки 23 точки.

Резултатът от работата на българския треньор, който пое тима едва преди пет дни официално, се видя в играта на Гьозтепе, който налагаше висока преса и редеше чести атаки през центъра и по крилата.

Успехът на тима от Измир можеше да е и по-изразителен, но играчите на Стоилов на два пъти уцелиха гредата на Тузласпор.