ПАОК разнебити Олимпиакос, Десподов влезе като резерва, но нямаше ключова роля за разгрома (ВИДЕО)

ПАОК разнебити Олимпиакос, Десподов влезе като резерва, но нямаше  ключова роля за разгрома (ВИДЕО)
Снимка: PAOK FC Official Facebook Page

2468 0

ПАОК разби с 4:2 Олимпиакос в дербито на гръцката Суперлига. „Черно-белите“ изпуснаха да унизят напълно гранда от Пирея на собствения му стадион „Георгиос Караискас“.

Тимът на Кирил Деспосподов водеше с 4:0 малко преди края, но в крайна сметка домакините направиха поражението си малко по-почетно.

Самият Десподов остана на резервната скамейка. Той влезе като резерва в 82-ата минута, заменяйки автора на 2 гола за гостите Брандън Томас.

С добавените 3 точки ПАОК събра  актив от 20 точки. Грандът от Солун обаче остана на 4-ата позиция. Олипиакос запазва второто си място с 21 точки, колкото има и третият АЕК.

Двубоят започна динамично. В 38-ата минута ПАОК откри резултата чрез Андрия  Живкович. Той се възползва от асистенция на Абдул–Рахман Баба. Почивката дойде при крехка преднина за гостите.

Video edited on Kapwing

След анткракта обаче хората на Разван Луческу се развихриха. Брандън Томас удвои в 56-ата минута. Той се разписа от дузпа, отсъдена от рефера от Германия Даниел Шлагер.

Само 120 секунди по-късно Олипиакос прати топката в мрежата на гостите. Голът на Алб Ел Кааби обаче бе отменен заради засада.

Брандън Томас направи резултата класически в 65-ата минута, вкарвайки втория си гол в мача. Асистира му Томас Мург. Разгромът за Олимпиакос стана пълен в 78-ата минута. Магомед Оздоев прати домакините в нокаут, а ВАР проверяваше дълго ситуацията заради съмнения за засада, но нямаше нищо нередно.

В 82-ата минута на терена се появи Кирил Десподов. Той замени Брандън Томас.

Накрая обаче домакините се съживиха. В 86-ата минута Константинос Фортунис вкара за 1:4. Йоргос Масурас пък фиксира крайното 2:4 в 8-ата минута на добавеното време и направи поражението малко по-почетно.