Отново в игра: Георги Костадинов се завърна след контузия

Снимка: Ivan Ivanov / LAP.bg

435 0

Българският полузащитник Георги Костадинов се завърна след контузия на глезена за неговия АПОЕЛ (Никозия).

За съжаление обаче на родния футболист и неговите съотборници, те отстъпиха в дербито с Арис (Лимасол) с 1:2 в третия кръг на плейофа за титлата (общо 29-и).

Още: Георги Костадинов донесе победа на АПОЕЛ (Никозия) и първото място на тима в лигата

Костадинов остана на терена 80 минути, когато беше заменен от Сарфо. Преди двубоя той лекуваше над 10 дни травма на глезена и след фитнес-тест часове преди срещата, треньорът Рикардо Са Пинто му даде титулярното място.

Какво се случи в мача?

В хода на срещата грешки на защитата в първия половин час, допълнени от червен картон на защитника Радослав Петрович в 42-ата минута буквално съсипаха АПОЕЛ. Арис стигна до два гола в 23-ата и 32-ата минути, а АПОЕЛ върна едно попадение чрез Георгий Квилитая в 63-ата.

Така в класирането АПОЕЛ остава лидер с 63 точки, но вече с аванс от 3 пред този си съперник.

Още: Георги Костадинов помогна на АПОЕЛ за дерби победа и първото място в Кипър

В следващия кръг Георги Костадинов и компания приемат Омония в друго дерби, а Арис гостува на Пафос.