Кирил Десподов не спаси Щурм от поражение при рестарта на австрийското първенство

Снимка: Фейсбук

1398 0

Българският национал Кирил Десподов не успя да помогне на отбора си да избегне поражение като домакин с 1:2 от участника в Лига Европа Волфсбергер при рестарта на австрийското първенство.

Десподов влезе като резерва в началото на втората част, след като Щурм изостана в резултата точно преди почивката след красиво попадение на Шон Вайсман със странична ножица. В 64-ата минута воденият от Нестор Ел Маестро отбор на Щурм изостана с 0:2 след гол на Михаел Линдъл.

В 77-а минута Торстен Рьохер намали на 1:2, но до края домакините не намериха сили за изравнителен гол. Щурм завърши мача с 10 души след втори жълт картон на гръка Анастасиос Авлонитис минута преди края.

След тази загуба Щурм остава на последното 6-о място с едва 16 пункта, което значително намалява шансовете им за участие в Лига Европа. Именно класирането за евротурнирите е "козът", чрез който Щурм възнамерява да задържи за постоянно Деподов (подробности вижте тук).