Ивайло Петев класира отбора си в битката за титлата на Румъния

Снимка: Lap.bg

13940 0

Воденият от българския треньор Ивайло Петев отбор на Университатя (Крайова) спечели градското дерби срещу ФК У Крайова 1948 с 2:1 в последния 30-и кръг на редовния сезон в румънското първенство. За българския специалист това е седми пореден мач без поражение и четвърти успех в серията.

Футболистите на ФК У Крайова 1948 поведоха в резултата в 4-ата минута на добавеното време на първата част чрез Аурелиен Кицу, но след почивката Александру Митрица и Щефан Байарам в 70-ата и в 77-ата минута обърнаха хода на срещата.

Още: За първи път през сезона Ивайло Петев стана треньор на кръга в Румъния

Битката за титлата започва

По този начин с тези три точки Университатя влиза в плейофа за титлата с 49 пункта, на 4 от 3-ия ЧФР Круж и на 6 от 2-ия Рапид (Букурещ). На върха е ФКСБ с 64, а 5-и и 6-и са Сепси и Фарул с по 43.

В плейофите обаче отборите започват с точки, които са наполовина от актуалния им актив, което означава, че Петев и хората му ще имат 25 или само на 7 от лидера ФКСБ.

Още: Ивайло Петев се оправдава със съдиите, а босът на Университатя Крайова му търси заместник по време на мач

Ивайло Петев атакува върха в Румъния, обявил е какви играчи иска пред президента на Университатя