ЦСКА с Миланов преби Попето - 6:0

4744 0

С разгромна победа за шампиона на Русия завърши българското дерби между ЦСКА (Москва) и Кубан (Краснодар). "Армейците", с Георги Миланов в състава, удариха с 6:0 тима на капитана на България Ивелин Попов. Двубоят в Москва бе от 10-ия кръг на руската Премиер лига.

По два гола за ЦСКА вкараха Ахмед Муса и Сейду Думбия. Едно попадение добави Роман Еременко, а Армаш си вкара автогол.

За гола на Еременко в 17-ата минута за 2:0 за ЦСКА асистира Георги Миланов, който започна в титулярния състав и игра до 74-ата минута, когато бе заменен от Сейду Думбия. Ивелин Попов бе титуляр за Кубан и игра цял мач.

За тима на ЦСКА това е осма победа за сезона. Отборът на Кубан регистрира първата си загуба в кампанията.

Трите спечелени точки доближиха московските "армейци" на точка от лидера Зенит. Активът на ЦСКА е 24 пункта.