Попов и Манолев блестяха в българското дерби в Русия

2102 0

Без победител завърши българското дерби в руската Премиер лига. Динамо (Москва) и Кубан (Краснодар) разделиха точките, след като стигнаха до 2:2 в динамичен мач. Българският национал Станислав Манолев игра 90 минути за домакините, а съотборникът му в А-отбора на България - Ивелин Попов, записа цял мач за гостите от Кубан. Манолев дори се разписа за 2:0 за Динамо, а Попов изпусна да донесе победата на своя тим в 86-ата минута.

Московчани откриха в 20-ата минута, когато точен бе Кокорин. Единадесет минути по-късно Манолев покачи на 2:0, след като оползотвори бърза контра на Динамо.

Кубан се разгърна през втората част. В 55-ата минута Игнатиев върна един гол, а 5 минути по-късно Олисе изравни резултата. В 86-ата минута Ивелин Попов пропусна да вкара победно попадение за гостите от Краснодар.

Двата отбора имат по 19 точки в актива си и заемат съответно трето и четвърто място във временното класиране. Лидер е Зенит с 25 точки пред ЦСКА (Москва) с 4 по-малко.