Божинов се контузи при нова победа на Тернана

Снимка: ternanacalcio.com

1701 0

Отборът на Валери Божинов - Тернана, постигна нова победа в първенството на Серия Б. Тимът от град Терни се наложи с 2:1 над Пескара, а българинът започна като титуляр в срещата. Той обаче бе сменен в 36-ата минута заради контузия, а вместо него влезе Чераволо.

Божинов имаше добра възможност да отбележи в 21-ата минута, но се забави и пропиля шанса си.

Тернана поведе още в 2-ата минута, когато Сампано си отбеляза автогол. Пескара изравни чрез Бярнасон в 9-ата минута. Именно заменилият Божинов Чераволо донесе победата на своя тим с гол в 70-ата минута на мача.

С втория пореден успех в първенството Тернана зае 10-ото място с актив от 31 точки.

Андрей Гълъбинов не игра за своя Ливорно при победата с 4:2 над Бреша. Павел Виданов пък започна като титуляр при гостуването на Трапани срещу Виченца, който тимът му загуби с 0:3. Той остана на терена до края на първото полувреме, след което беше заменен от Даи.