Божидар Краев герой за Уелингтън Финикс: Доближи своя тим до титлата (ВИДЕО)

719 0

Родният футболист и кадър на школата на Левски - Божидар Краев, донесе важния успех на Уелингтън Финикс над тима на Бризбейн с минималното 1:0. 26-годишният играч бе герой за своя тим, като вкара победното попадение в мача.

Божидар Краев герой за Уелингтън Финикс

Божидар Краев доближи Уелингтън до титлата

Още: Божидар Краев се чуди дали след години детето му ще играе за България

Уелингтън Финикс организира добро нападение още във втората минута. Топката мина през Сам Сътън на фланга, който я пусна в наказателното поле. Там на точното място бе Божидар Краев, който я засече елегантно и отбеляза единствения гол в срещата.

Финикс обаче трябваше да доиграе сблъсъка с десет човека на терена, след като десетина минути преди последния съдийски сигнал Алекс Ръфър получи директен червен картон. Въпреки численото си предимство, играчите на Бризбейн не успяха да се възползват.

Успехът затвърди позицията на върха на Уелингтън Финикс с шест точки преднина пред втория Сентрал Коуст Маринърс. В следващия кръг в елита на Австралия двата тима се изправят един срещу друг.

Още: Любимата на Божидар Краев обяви, че влюбената двойка очаква дете (СНИМКА)