Божидар Краев пак изпъкна, а Уелингтън Финикс се откъсна на върха в Австралия (ВИДЕО)

2879 0

Отборът на Божидар Краев - Уелингтън Финикс, записа домакинска победа с 2:0 срещу Уестърн Юнайтед в мач от 16-ия кръг на австралийската А-Лига.

Краев пак изпъкна

26-годишният българин се отчете с асистенция за първия гол на Никълъс Пенингтън, който падна още в третата минута.

Топката бе пусната успоредно на голлинията от дясното крило, а Краев се озова на стрелкова позиция, но вместо да шутира от малък ъгъл - предпочете да подаде с левия крак към непокрития си съотборник, който завърши без проблем на празна врата.

В началото на второто полувреме Джеймс Донаки пък си отбеляза автогол, с който оформи крайния резултат.

Божидар Краев бе на терена до последния съдийски сигнал и вече може да се похвали с 5 попадения и 2 голови паса от началото на сезон 2023/24.

Уелингтън се откъсва на върха

Със спечелените три точки Уелингтън Финикс събра актив от 33 на първото място във временното класиране, откъсвайки се на 5 пункта пред втория Сентрал Коуст Маринърс (който е с мач по-малко).

*Следващият двубой за Краев и компания е на 18-и февруари - гостуване на Макартър ФК (8:00 ч. наше време).

ПРОЧЕТЕТЕ ОЩЕ - Бивш футболист на Левски предложи вариант за изход от ситуацията с Андриан Краев!