Андрей Гълъбинов с гол номер 100 в Италия във вратата на Джанлуиджи Буфон

Снимка: Emona Tsoncheva / LAP.bg

1799 0

Андрей Гълъбинов вкара своя гол номер 100 в италианския футбол. Българсикят нападател беше точен за успеха на неговия Реджина срещу Парма с 2:1 в деветия кръг на Серия Б. Гълъбинов вкара от дузпа във вратата на легендарния Джанлуиджи Буфон.

Реджина поведе в резултата още в 14-ата минута, когато точен беше ветеранът Жереми Менез. В 71-ата минута Гълъбинов се разписа от наказател удар срещу Буфон, като така записа своето юбилейно попадение. Франко Васкес вкара почетното попадение за Парма в 82-ата минута.

След 9 изиграни двубоя Реджина е на шесто място в класирането с актив от 16 точки. Тимът има 4 победи и 1 равенство. Парма е на 14-ата позиция с 10 точки.