Хърватия не прости на десет клетници от Малта (ВИДЕО)

4809 0

Хърватия дели първото място в група "Н" с Италия след изиграните първи квалификационни срещи за Евро 2016/ "Шахматистите" се наложиха с 2:0 над Малта у дома, след като съперникът остана с човек по-малко още в 31-ата минута.

Мачът можеше да започне по срамен начин за участника в Мондиал 2014, след като още във втората минута се наложи Субашич да се намесва решително. След няколко пропуска за домакините се стигна до решителната 31-ва минута, в която Марио Манджукич издейства червен картон за защитника на Малта Стийв Борг и гостите останаха с човек по-малко на терена. Те удържаха нулевото равенство до края на първото полувреме, но се предадоха веднага след почивката.

В 46-ата минута Модрич с топовен шут от над 30 метра заби топката в долни десен ъгъл на Хог.

Второто попадение на хърватите падна чак в 81-ата минута. Тогава Андрей Крамарич отбеляза дебютното си попадение за националния отбор след отлична комбинация с Никица Йелавич.

ХЪРВАТИЯ – МАЛТА 2:0

1:0 Модрич 46'

2:0 Крамарич 81'

Хърватия: 23. Субашич, 4. Милич, 5. Чорлука, 6. Ловрен, 11. Срна, 7. Ракити, 8. Халилович, 10. Модрич, 14. Брозович, 20. Ковачич, 17. Манджукич, 18. Олич, 9. Йелавич, 22. Крамарич

Малта: 1. Хог, 4. Борг, 5. Аджиус, 17. Камилери, 6. Р. Фенеч, 7. Файла, 8. П. Фенеч, 15. Р. Мускат, 19. З. Мускат, 9. Мифсуд, 13. Счембри, 3. Безина, 18. Кристенсен, 22. Сциклуна