Италия на Конте тръгна с успех към Евро 2016 (ВИДЕО)

7084 0

Фаворитът за първото място в група „Н” от квалификациите за Евро 2016 – Италия, очаквано победи Норвегия като гост в Осло с 2:0. Попаденията бяха дело на нападателя на Сасуоло Симоне Дзадза, негово дебютно с националната фланелка, и на защитника Леонардо Бонучи, съответно в 16-ата и 62-ата минута. Така и в официален мач новият селекционер на "адзурите” Антонио Конте тръгна с победа, след като в приятелска среща удари Холандия със същия резултат.

През първата част Италия показа по-добра игра и бе по-дейният тим на терена. Така се стигна до 16-ата минута, когато Дзадза получи подаване от Де Шилио и стреля към вратата на Ниланд. Топката се отклони в крака на Нордвайт, обърка вратаря и влетя в мрежата му за 1:0.

След гола пасив Норвегия поизравни играта и имаше своите шансове. В 20-ата минута малко не достигна на Джошуа Кинг да изравни.

В 31-ата минута пък добра намеса на норвежкия вратар предодврати ново попадение във вратата на скандинавците след удар от дистанция на Джакерини.

През второто полувреме възпитаниците на Антонио Конте успяха да удвоят аванса си. Леонардо Бонучи се възползва от грешка в норвежката отбрана и, оставен непокрит в наказателното поле на съперника, с глава се разписа за 2:0. Асистенцията бе на резервата Паскуал.

В 77-ата минута късметът, а по-късно и рефлексът на Ниланд, спасиха Норвегия от класическа загуба. Авторът на първия гол Дзадза напредна, остана сам срещу вратаря и шутира, но топката срещна напречната греда. При добавката пък норвежкият вратар отрази. В 81-ата минута на двубоя отново Дзадза се размина с гола, като Форен изби изстреляната от него топка от самата голлиния.

НОРВЕГИЯ – ИТАЛИЯ 0:2

0:1 Дзадза 16’

0:2 Бонучи 62’

Норвегия: 12. Ниланд, 14. Елабделауи, 16. Фло, 21. Форен, 6. Нордвайт, 8. Йохансен, 15. Шелбред, 19. Йенсен, 20. Дели, 7. Кинг, 18. Нилсен, 10. Елюнуси

Италия: 1. Буфон, 2. Дармиан, 5. Астори, 13, Ранокиа, 19. Бонучи, 20. Де Шилио, 23. Джакерини, 8. Флоренци, 16. Де Роси, 7. Дзадза, 9. Имобиле