3846 0

Аржентина уверено крачи към финала на Световното първенство в Катар. „Гаучосите“ водят с 2:0 на Хърватия на полувремето.

Суперзвездата Лионел Меси отри резултата в 34-ата минута от дузпа. Наказателният удар бе отсъден за нарушение на вратаря Доминик Ливакович срещу Хулиан Алварес. Меси стреля бозпощадно в горния ляв ъгъл – 1:0.

Попадението е рекордно за Лео с екипа на Аржентина на мондиали. То е под №11 и така 35-годишният футболист излезе начело в класацията за най-много голове за „гаучосите“ на световни първенсва.

Той изпревари Габриел Батистута. Бившият голаджия на „гаучосите“ е с 10 гола.