1833 0

Япония сътвори един от най-великите си обрати на световни първенства, след като обърна Германия за победата в първия мач от групите на Мондиал 2022. Тимът изоставаше в резултата до 75-ата минута, но успя да отбележи два гола за осем минути, за да спечели с 1:2.

След втория гол на Япония трибуните бяха "взривени" от дивата радост на японските фенове, а след края на мача настана още по-голяма еуфория. С последния съдийски сигнал на терена нахлуха резервните играчи и треньорския щаб на Япония, за да празнуват успеха.

С победата Япония оглави групата с три точки и ще чака развоя на мача между Испания и Коста Рика, който започва в 18 часа българско време. В следващия кръг японският тим се изправя срещу Коста Рика, а ако отново запише победа, то е много вероятно да се класира за елиминациите.

ГАЛЕРИЯ: Вижте радостта на Япония след последния съдийски сигнал!

Всичко най-интересно около мача Германия - Япония четете в SportLive.bg!