Уникално: Има вече само 1 турнир, в който Меси е играл, а не е спечелил

Снимка: Getty images

4782 0

До уникално постижение се приближи капитанът на Аржентина Лионел Меси, след като спечели Световното първенство по футбол, побеждавайки предишния световен шампион Франция във финала.

35-годишната звезда на "албиселесте" и Пари Сен Жермен е успявал да победи във всеки един турнир, в който е играл досега, поне по веднъж. След успеха на Мондиал 2022, единственият непокоряван от аржентинеца турнир е... Купата на Франция.

Хубавото за Меси е, че той има шанс да спечели този трофей, макар и не толкова ценен, още през настоящия сезон.

Носителят на 7 награди "Златна топка" е побеждавал в Ла Лига, Купата на Краля, Суперкупата на Испания, Шампионска лига, Суперкупата на Европа, Световното клубно първенство, Световното първенство по футбол, Копа Америка и Финалисима. А ето колко трофеи има вече на сметката си Меси.