След победата на Аржентина: Ето кой е клубът с най-много световни титли на сметката си

5555 0

Аржентина успя да триумфира на Световното първенство след невероятно футболно зрелище срещу Франция. Успехът на „гаучосите“ обаче носи радост не само на цялата аржентинска нация, а и на... Ювентус.

Без значение кой от финалистите щеше да спечели световната титла, „бианконерите“ щяха да имат шампион в редиците си. След победата на Аржентина обаче италианският клуб може да се похвали с нови двама световни шампиони – Анхел Ди Мария и Леандро Паредес.

Така Ювентус става клубът с най-много играчи, които са триумфирали със световната титла. „Бианконерите“ са видели как цели 27 свои играчи са ставали световни шампиони, повече от който и да е друг клуб в историята.

На втора позиция остава Байерн Мюнхен (с 24). Третото място е за Интер – „нерадзурите“ вече имат 21 световни шампиони, след като Лаутаро Мартинес също спечели отличието. Рома пък е следващият клуб – „вълците“ са видели 17 свои играчи да вдигат световната титла. Последният е Пауло Дибала.

Ето и кои са всичките 27 футболисти на Ювентус, спечелили Световното първенство: