Нападател се възползва от груба грешка на Португалия и доближи Мароко до уникално постижение (ВИДЕО)

1515 0

Юсеф Ен-Насири е големият герой за Мароко по време на първото полувреме между африканците и Португалия, които спорят за място на полуфиналите на Мондиал 2022.

Нападателят на клубния Севиля шокира "мореплавателите" в 42-рата минута след чудесно отиграване, което прати европейците с пасив на почивката. Високият 189 сантиментра футболист се извиси над противниковия вратар и с глава засече центриране от левия фланг, за да открие резултата в срещата - 1:0.

Video edited on Kapwing

Рубен Диас също не успя да се справи с тарана на Мароко, но Коща излезе неразчетено и нямаше как да поправи грешката си на момента.

Ако Мароко успее да победи "мореплавателите", то страната ще се превърне в първия участник от Африка, който достига до полуфиналите в турнира.