Килиан Мбапе е най-специалният финалист в историята на Световните първенства!

5181 0

Килиан Мбапе се превърна в големия герой за Франция срещу Аржентина по време на финала на Световното първенство по футбол в Катар, след като успя да прати двубоя в продължения с двете си попадения в двубоя.

"Петлите" нямаха точен удар до 68-мата минута, но по-малко от четвърт час по-късно Мбапе избухна с две попадения в рамките на секунди между 80-тата и 81-вата минута.

Той първо намали от дузпа 10 минути преди края на редовното време, а секунди по-късно с невероятно попадение отбеляза общо третия си гол на световен финал.

По този начин суперзвездата на Килиан Мбапе се превърна във футболиста с най-много голове във финали на Световни първенства в цялата 92-годишната история на надпреварата.

Той е на едва 23 години, но трите му попадения са достатъчно за този рекорд. Първият бе през 2018 г. срещу Хърватия при 4:2.