Каква глава! Перишич матира Япония на Мондиал 2022 с удар от 15 метра (ВИДЕО)

Снимка: Gulliver/GettyImages

1433 0

Отборът на Хърватия заигра чувствително по-добре срещу Япония през второто полувреме, когато тимът на Златко Далич трябваше да навакса пасив от един гол, след като Дайсън Маеда отрки за „самураите“ в края на първата част.

И това драстично по-силно поведение от „ватрените“ им донесе нужния резултата, когато Иван Перишич изравни на „Ал Джануб“ след прелестно изпълнение.

Донякъде учудващо, но Деян Ловрен пласира много добро центриране в наказателното поле на азиатците. Ито сбърка да не „бие“ при единоборство Перишич, а звездата на Тотнъм Хотспър не се поколеба да атакува вратата на Гонда.

Той стреля от много голяма дистанция с глава, обръщайки посоката на топката отлично, а за Гонда и тя влетя във вратата на японците за 1:1.