Цялото Световно първенство за Лионел Меси в точно 6 минути (ВИДЕО)

Снимка: Getty images

3894 0

Лионел Меси направи огромна крачка към това да остане в историята като най-великия футболист за всички времена. Това стана факт, когато спечели с Аржентина Световното първенство по футбол. Към това седемкратният носител на "Златната топка" прибави и трофея за най-добър играч на турнира.

Меси бе много близо до това и да завърши Мондиал 2022 с най-много попадения. Преди финалната среща той и Килиан Мбапе бяха с по пет попадения, а Хулиан Алварес и Оливие Жиру с по четири. Последните двама не се разписаха във финала, докато Меси се отчете с 2 гола срещу хеттрик за Мбапе.

В социалните мрежи излезе и видео, в което е обобщено цялото Световно първенство по футбол в Катар за Лео Меси - индивидуално за него. Там можете да видите класни отигравания, както и много емоции, които потвърждават важността на постигнатото за него.

Насладете се на кадрите чрез видеото по-долу в материала.

Междувременно се появи информация, че Меси и Роналдо ще са рамо до рамо и на Мондиал 2030.