20-годишният хърватин, който превзе Световното първенство по футбол в Катар

1845 0

Националният отбор на Хърватия успя да завърши на третата позиция на Световното първенство по футбол в Катар. Мнозина вярват, че това класиране се дължи много на отличната игра в отбрана на "ватрените" и най-вече на 20-годишния Йошко Гвардиол.

Младата звезда на "шахматистите" е фаворит за наградата "най-добър млад играч" на Мондиала. Той завърши световните финали с 90% успеваемост при подаванията си, 48 пъти е печелил притежанието на топката за своя тим, 37 изчиствания (най-много в турнира) и 19 спечелени дуела.

Същевременно, благодарение на попадението си срещу Мароко във финала за третото място, Гвардиол се превърна в най-младия футболист на Хърватия, който бележи на световни финали.

В момента Гвардиол защитава цветовете на немския гранд - РБ Лайпциг. Очакванията обаче са, че той няма да се задържи дълго там, а има информация, че европейските грандове - Челси и Реал Мадрид вече са готови да наддават за услугите на бранителя.