Рекорд след рекорд за Роналдо: Головете му срещу Босна и Херцеговина го правят №1 за 2023 г.

6783 0

Кристиано Роналдо чупи рекорд след рекорд, макар че милиони се съмняваха накъде ще продължи кариерата му след трансфера в Ал Насър в началото на годината.

Португалецът е вече 38-годишен и няма яснота колко време ще се състезава на високо професионално ниво. Това обаче не му пречи да вкарва по няколко попадения на мач. Това стори и в европейската квалификация срещу Босна и Херцеговина. Срещу бившата югославска република вкара 2 гола за 20 минути.

Кристиано няма спирка на всички нива

Той откри резултата за 5:0 до почивката от дузпа в 5-ата минута. Това бе 160-ия му гол от наказателен удар. В 20' се случи нещо още по-специално - португалецът вкара 40-ото си попадение за календарната година. Той се превърна професионалистът с най-много попадения за 2023-а.

В допълнение португалецът е първият европеец с 8 гола на 38-годишна възраст.

Следете всички квалификации за Евро 2024 НА ЖИВО със SportLive.bg!