Класата е вечна: Мартин Петров вкара гол в бенефиса на Компани (ВИДЕО)

10693 0

Бившата звезда на българския футбол - Мартин Петров, взе участие в бенефиса на бившия капитан на Манчестър Сити - Венсан Компани. Бившето крило дори се разписа в двубоя между легенди на Манчестър Сити и сборен тим от звезди във Висшата лига.

Българинът откри резултата още във втората минута след пробив по крилото и шут в мрежата на съперника. В 31' Робин ван Перси изведе Роби Кийн в чудесна позиция и той изравни. Самият холандец направи обрат в 48', а 2 минути преди края Бенжани изравни за 2:2. Самият Компани, който е играещ треньор на Андерлехт, не успя да вземе участие в мача заради контузия.

Мартин Петров игра за "небесносините" в периода 2007-2010 година, като записа 59 мача и 9 гола. В състава на звездите бяха Пол Скоулс, Ники Бът, Майкъл Карик, Райън Гигс, Гари Невил, Джон О'Шей, Едвин ван дер Саар. В състава на легендите попаднаха и Давид Силва и Серхио Агуеро, които са сред най-силните играчи на актуалния тим на "гражданите".