Страхотен Станимир Беломъжев остана на крачка от медалите на Световното по ски ориентиране (ВИДЕО)

Снимка: Facebook

2369 0

Най-добрият български ски ориентировач Станимир Беломъжев завърши на шеста позиция в днешното преследване на Световното първенство по ски ориентиране във Финландия!

След като вчера (15 март) Беломъжев завърши 16-и в спринта, днес той стартира от тази позиция с изоставане от 43 секунди от първия състезател. Тачо обаче направи много силно състезание, в което успя да изпревари десет състезатели пред себе си.

Станимир дори можеше да стигне до медалите, като почти застигна третия Никола Мюлер, но в крайна сметка завърши шести с изоставане от минута и 20 секунди от световния шампион Йорген Баклид от Норвегия. Среброто остана за Туомас Котро.

През 2017-а Станимир Беломъжев покори световния връх в ски ориентирането, ставайки световен шампион - припомнете си в този материал (ВИДЕО)!