Павел Ангелов записа най-доброто си време, но не успя да влезе във финала в Пекин

1771 0

След като през вчерашния първи ден от спускането със шейни Павел Ангелов се нареди 28-и, днес той не успя да се класира за финалния четвърти манш, тъй като не попадна сред най-добрите 20 състезатели на Олимпиадата в Пекин!

При първото си спускане вчера българинът спря часовника на 59.555 сек., а при второто на 59.753 сек.!

При днешното си трето Павел записа най-добрия си резултат - 59.545 сек. и така "събра" общо време от 2:58.853.

Въпреки това, той изостава на малко повече от 7 секунди от лидера Лудвиг Йоханес (Германия) и на малко повече от 3 секунди от Топ 20, който щеше да му даде право на участие във финалния четвърти манш! В крайното класиране Павел Ангелов остана на 28-о място от общо 34 спортисти в тази дисциплина!

Златото отиде за немеца Йоханес, със среброто се поздрави Волфганг Киндъл от Австрия (+0.113), а бронзът е за италианеца Доминик Фишналер (+0.722)!