Край на Зимната олимпиада в Пекин: Коя страна спечели най-много медали? (пълно класиране)

68202 0

Зимните олимпийски игри в Пекин стартираха на 5 февруари и днес официално ще бъдат закрити около 14:00 ч. българско време!

Вече приключиха всички финали във всички дисциплини и заключението е следното: Норвегия печели безапелационно класацията по медали от Игрите в китайската столица!

Спортистите на северната европейска държава завоюваха общо 37 медала, от които 16 златни, 8 сребърни и 13 бронзови.

На второ място остана Германия със сбор от 27 - 12 златни, 10 сребърни и 5 бронзови, а домакините от Китай успяха да се преборят в последните дни за третата позиция - 15 медала (9 златни, 4 сребърни и 2 бронзови).

Топ 5 се допълва още от САЩ (25 общо) и Швеция (18). Любопитно е да се отбележи, че Руският олимпийски комитет взе 32 отличия и по този показател е на второ място, но както знаем, водещи в тази класация са златните медали, а руските спортисти спечелиха само шест от тях.

За съжаление, в Пекин 2022 не успяхме да видим българин на почетната стълбичка, а най-доброто класиране си остава ДЕВЕТОТО място на 24-годишния Алберт Попов!