Милена Тодорова повежда щафетата в женския биатлон на Пекин 2022

Снимка: БОК, Йордан Петков

2697 0

Най-добрата българска биатлонистка Милена Тодорова ще поведе щафетата от първи пост на 4 по 6 километра на Зимните олимпийски игри в Пекин. Стартът в спортния комплекс Чжанцзякоу е насрочен за 9:45 ч. българско време.

На втори пост ще бъде Мария Здравкова, а след нея е поставена 18-годишната Лора Христова. На последен пост ще бъде Даниела Кадева. До този момент 24-годишната Тодорова записа най-доброто класиране за българския биатлон, като завърши на 17-то място в спринта на 7,5 километра.

Общо 20 отбора ще стартират в състезанието, като тук са фаворитите Франция, Норвегия, Швеция и Руски олимпийски комитет, както и действащият шампион Беларус. В Пьонгчанг Беларус грабна златото, Швеция остана втора, а Франция взе бронза. Ето и как се представи мъжкият ни отбор в щафетите.