Милена Тодорова остана далеч от медалите в преследването в биатлона на Пекин 2022

Снимка: БОК, Йордан Петков

2655 0

Българската биатлонистка Милена Тодорова завърши на 31 място в преследването на 10 километра на Зимните олимпийски игри в Пекин. Тодорова се движеше в първите 10 до петия километър, но четирите грешки в последната стрелба я оставиха далеч назад в подреждането. Българката остана на 4 минути и 33 секунди от победителката.

Шампионка стана норвежката Марте Олсбу Ройзеланд, която допусна само една грешка при стрелбата и остави своите съпернички далеч назад. Тя завърши с време от 34:36.9 минути и стана първата представителка на страната си с 3 златни медала от 1 Олимпиада. Ройзеланд триумфира в спринта и щафетата.

На второ място остана Елвира Йоберг от Швеция, а бронзът грабна Тирил Екхорф също от Норвегия. Стартиралата от 26-то място Хана Сола от Беларус завърши четвърта.

Българското участие в биатлона продължава с участието на мъжете в преследването на 12.5 км. Програмата на българите в Пекин на 13.02 вижте тук.