Милена Тодорова и Владимир Илиев с отлично представяне на Европейското по биатлон

2292 0

Владимир Илиев и Милена Тодорова завоюваха престижни класирания в първия старт от Европейското първенство по биатлон в Душники-Здруй, Полша. След проблемите с коронавируса в българския лагер двамата биатлонисти направиха добри състезания, като Илиев се класира 17-и, а Тодорова - 8-ма.

Владимир Илиев направи грешки в стрелбата, които му начислиха три добавени минути на 20 километра. Европейският вицешампион стартира отлично състезанието с нули и чудесно бегово време след първите две влизания на рубежа, но след това няколко грешки го пратиха назад в подреждането. Владимир Оряшков също направи три грешки в стрелбата и зае 82-ро място.

Милена Тодорова завърши на осмо място в индивидуалната дисциплина на 15 километра. Тя беше единствената ни представителка, която взе участие в състезанието. Биатлонистката от Троян сбърка два пъти при четирите си посещения на стрелбището и завърши на 8-ма позиция в крайното класиране.