Ки спечели седмо злато за домакините, Китай се приближава до лидерите в класацията по медали

1467 0

Китаецът Гуанпу Ки спечели титлата в мъжкия ейриал от програмата на фрийстайл ските на Зимните олимпийски игри в Пекин!

Ки зарадва домакините с оценка 129.00, която остави конкуренцията му далеч назад. На второ място се нареди украинецът Александър Абраменко със 116.50 точки, а на почетната стълбичка се качи и Илия Буров от Руския олимпийски комитет (114.93).

За Китай това бе седми златен медал от Олимпиадата, като домакините заемат четвърто място в класирането по медали, което е оглавявано от Норвегия - вижте пълното класиране ТУК!