Кайса Макарайнен най-бърза в Холменколен

Снимка: Getty images/Gulliver

2082 0

Кайса Макарайнен от Финландия спечели индивидуалния старт на 15 километра при жените от 8-ия кръг за Световната купа по биатлон в Холменколен, Норвегия.

Тя не допусна грешки в стрелбата, като пробяга трасето за 43.54,8 минути.

Даря Домрачова от Беларус остана втора, като изостана с 1.18,3 минути от победителката.

Третото място е за Вероника Виткова от Чехия.

Десислава Стоянова се класира на 60-о място.

Тя направи пет пропуска в четирите си стрелби, като финишира с изоставане от 9.47,9 минути от победителката.

Емилия Йорданова се класира на 68-о място, а Стефани Попова се отказа след третата си стрелба.

В класирането за малкия Кристален глобус в индивидуалния старт водят Даря Домрачова и Кайса Макарайнен с по 114 точки.

В генералното класиране за Световната купа води Макарайнен с 810 точки, следвана от Домрачова със 777 точки и др.