Германската щафета взе Световното, но Купата е за Чехия

Снимка: kontiolahtibiathlon.com

1956 0

Германия спечели убедително женската щафета на световното първенство по биатлон в Контиолахти.

Бундестимът в състав Франциска Хилдебранд, Франциска Пройс, Ванеса Хинц и Лаура Далмайер завърши за финишираха за 1.11:54,6 ч., без наказателна обиколка и само с шест допълнителни патрона.

Те изпревариха с 1:00.3 мин Франция в състав Анес Бескон, Енора Латюлие, Жустин Бресаз и Мари Дорен Абер и с 1:06.1 мин. Италия в състав Лиса Витоци, Карин Оберхофер, Никол Гонтер и Доротея Вирер.

Екатерина Шумилова, която бяга на последния пост за Русия, загуби аванса си пред италианките и остави отбора си на четвърто място на 1:16.8 мин. зад победителките.

Тотален провал претърпя фаворитът за златния медал Чехия. Чехкините  останаха едва осми.

Въпреки това те спечелиха Световната купа в дисциплината с аванс от 16 точки пред бундестима.

България беше затворена с една обиколка след последната стрелба и не завърши. Емилия Йорданова, Десислава Стоянова, Стефани Попова и Даниела Кадева използваха 13 допълнителни патрона и направиха една наказателна обиколка - на Кадева в първата й стрелба. Българките бяха класирани 24-и от 25 отбора.