Чехия триумфира в смесената щафета в Контиолахти

1323 0

Чехия спечели смесената щафета на световното първенство по биатлон в Контиолахти, Финландия, съобщава сайтът на Международния съюз по биатлон.

Жените бягаха по 6 километра всяка от тях, а мъжете по 7.5 км.

Чешкият тим в състав Вероника Виткова, Габриела Соукалова Михал Шлезингер и Ондрей Моравец финишира с време от 1:20:27.2 час.

На второ място се класира френската щафета (Анайс Бескон, Мари Дорен-Абер, Жан-Гийом Беатрикс и Мартен Фуркад), която остана на 20.2 секунди от победителите.

Третото място зае Норвегия в състав Фани Хорн, Тирил Екхоф, Йоханес Бьо и Тарей Бьо, които завършиха на 27.7 секунди от смесената щафета на чехите.

Българската щафета в състав Емилия Йорданова, Десислава Стоянова, Владимир Илиев и Красимир Анев остана на 18-о място с изоставане от 4:57.5 минути.