Водеше с 2:0, но загуби с престъпена линия: Левски стори немислимото срещу ЦСКА

Снимка: Lap.bg

8752 0

Женският волейболен ЦСКА отново ще спори за трофей срещу Марица Пловдив! В четвъртък вечер "червените" се наложиха по възможно най-драматичния начин над Левски с 3:2 (18:25, 22:25, 28:26, 27:25, 16:14).

Това бе втори успех и в зала "Васил Симов" приключи серията с 2:1 успеха за "червените". Сега възпитаничките на Юлия Иванова ще спорят за трети пореден път с Марица Пловдив на финала в женския шампионат по волейбол.

В края на месец януари те играха в зала "Христо Ботев" и за националната купа, когато пловдивчанки се наложиха с 3:1 гейма. ЦСКА за последно спечели този спор в началото на 2023 г. за шампионата.

Тази вечер "сините" спечелиха първите два гейма с 25:18 и 25:22 и дадоха сериозна заявка за участие във финала. "Червените" успяха да се мобилизират след колебливото начало и достигнаха до обрат. "Сините" водеха с 21:18 и 22:20 в третата част, но загубиха с 26:28.

Армейките с драматична победа

В четвъртия гейм Левски отново имаше преднина от 20:17, но не успя да я съхрани и изгуби драматично с 25:27.

В тайбрека домакините отново показаха по-сериозна мобилизация в и се наложиха трудно с 16:14 след нови равностойни разигравания. Левски и в последната част стигна до "мач пойнт", но при сервис се стигна до престъпена линия и не след дълго ЦСКА се поздрави с победата.

Още: След ЦСКА: Дея нокаутира и Левски и грабна първата Купа в историята си (СНИМКИ)

Заслужено! Александър Везенков грабна наградата "Спортист на годината на България"!

Бившият кмет предначерта мрачно бъдеще за спорта в Пазарджик и загатна за съдбата на Любослав Пенев