Левски нанесе мълниеносна загуба на ЦСКА за върха в НВЛ

Снимка: Lap.bg

2079 0

ВК Левски срази ВК ЦСКА с 3:0 при гостуването си във Вечното волейболно дерби. Столичните грандове премериха сили в двубой от 7-мия кръг на Супер Волей в зала "Васил Симов", но и домакинската публика не успя да помогне на "червените".

След успеха момчетата на бившия национален селекционер Николай Желязков поведоха еднолично във временното класиране с актив от 18 точки след 6 победи 1 поражение. На втора позиция се намират и възпитаниците на Александър Попов, които днес записаха първо поражение, а преди това петте им победи им донесоха 14 точки. Те имат с мач по-малко.

"Сините" поведоха с 10:6 в първата част, но възпитаниците на Александър Попов изравниха при 17:17. Гостите обаче не се предадоха и затвориха гейма при 25:22, връщайки си превъзходството в играта.

В следващите минути действията на паркета бяха още по-категорични от страна на Левски, който не бе в ролята на фаворит преди двубоя, но в крайна сметка си осигури преднина още при 12:5, която в крайна сметка бе затворена при 25:16.

Третата част бе категорично за възпитаниците на Николай Желязков, които си осигуриха аванс до 9:1, който доведе до крайното 25:14.

В третия гейм Левски изкова непреодолим аванс от

В най-резултатен за победителите се превърна Венислав Антов с 13 точки, докато съотборникът му Владимир Гърков добави още 9 точки. За "червените" Димитър Димитров завърши с 11 точки.

ЦСКА - ЛЕВСКИ 0:3 (22:25, 16:25, 14:25)

ЦСКА: Владимир Станков, Димитър Димитров, Симеон Александров, Александър Симеонов, Тодор Костов, Иван Михал - Добромир Иванов-либеро

Старши треньор: АЛЕКСАНДЪР ПОПОВ

ЛЕВСКИ: Симеон Николов, Венислав Антов, Алехандро Торо, Владимир Гърков, Светослав Гоцев, Лазар Бучков - Владислав Иванов-либеро (Стоил Палев)

Старши треньор: НИКОЛАЙ ЖЕЛЯЗКОВ