Италия шокира домакините от Полша и спечели Световното първенство по волейбол (ВИДЕО)

2568 0

Националният отбор на Италия е новият световен шампион в мъжкия волейбол, след като свали от трона Полша, побеждавайки с 3:1 (22:25, 25:21, 25:18, 25:20) на финала на Мондиал 2022!

Поляците бяха фаворити за златните медали, а мачът се проведе в Катовице пред хиляди екзалтирани фенове, но за съжаление на голяма част от тях - Полша спечели само един гейм (първия), след което отстъпи инициативата на Италия.

Играчите на Фердинандо де Джорджи спечелиха четвърта световна титла, след тези от 1990, 1994 и 1998 година. Поляците пък се разминаха с трета поредна и общо четвърта, печелейки за втори път сребърните медали.

Най-резултатен в мача бе Даниеле Лавия с 19 точки (1 ас, 2 блокади), с 14 точки се отличи Алесандро Микелето (1 ас, 2 блокади). За съперника Александър Сливка се отчете с 12 точки (3 блокади), а с 11 точки завърши Камил Семенюк.