3 от 3, но загуби - силна България отстъпи на Бразилия след тайбрек

Снимка: facebook / bfvolley

2209 0

Женският национален отбор по волейбол на България допусна трето поражение в квалификациите за Олимпийските игри през 2024-та година.

До момента съставът на Лоренцо Мичели бе отстъпил с по 0:3 гейма на Белгия и Турция, а днес изигра най-силния си мач - срещу Бразилия, но го загуби с тайбрек (13:25, 25:22, 29:27, 21:25, 8:15).

По този начин "лъвиците" останаха на предпоследното 7-о място в Група "B" с актив от 1 точка и баланс при геймовете 2:9.

Развой на срещата

Бразилките поведоха с 10:5 в първия гейм, като разликата бързо бе стопена за 10:10. След това обаче, те отново натрупаха солиден аванс и в крайна сметка затвориха частта при 25:13.

Ситуацията във втория гейм бе почти огледнална, но този път "лъвиците" изравниха при 21:21, а в следващите пет разигравания дадоха само точка на съперничките си и така спечелиха с 25:22.

С повишено самочувствие момичетата на Лоренцо Мичели стартираха силно третия гейм и дръпнаха с 12:7. Бразилките все пак успяха да се съвземат и до края резултатът вървеше точка за точка, като българките поведоха с 2:1, реализирайки четвъртия открил се геймбол пред тях (29:27).

В четвъртата част Бразилия диктуваше събитията на игрището и през цялото време поддържаше разлика от 3-4 точки, за да вкара мача в решителен тайбрек след 25:21.

Петият сет не започна добре за България и допуснахме изоставане с 0:3, а впоследствие и с 5:10. Краят на двубоя дойде при 8:15.

Състав на България: Петя Баракова, Радостина Маринова, Мирослава Паскова, Мария Йорданова, Борислава Съйкова, Мария Кривошийска - Мила Пашкулева-либеро (Ива Дудова, Маргарита Генчева, Микаела Стоянова, Елена Бечева)

Състав на Бразилия: Роберта Ратцке, Киси Нашименто, Габриела Гимараеш, Жулия Исабела Бергман, Таиса Менезеш, Ана Каролина Да Силва - Виктория Ниеме-либеро

*Следващият мач на "лъвиците" е на 20-и септември (13:25 часа) - срещу домакините Япония!