Зверев надви Циципас в Акапулко за титла номер 14

1156 0

Германецът Александър Зверев спечели 14-а титла в професионалната си кариера, след като победи Стефанос Циципас от Гърция с 6-4, 7-6(3) във финала на турнира от сериите АТР 500 в Акапулко. Двамата представители на новата генерация направиха оспорван двубой, но Зверев бе по-солиден, за да стигне до успеха.

Циципас започна срещата много силно и проби за преднина от 4-1, като имаше три възможности за втори пробив, с който да поведе с 5-1. Зверев успя да ги отрази и след това намери ритъма си, спечелвайки пет поредни гейма, за да вземе сета с 6-4. Във втората част германецът проби пръв за 5-4, но не успя да затвори мача на собствен сервис и се стигна до тайбрек, в който Зверев се наложи със 7-3 и стигна до победата след два часа и 17 минути игра.

Така вторият поставен в схемата стигна до титлата в Акапулко, без да загуби сет през цялата седмица. След награждаването си германецът призна, че винаги е искал да спечели този турнир един ден.