Виктория Томова се препъна на "последното стъпало" в Маями

1381 0

Първата ракета на България в женския тенис - Виктория Томова (№96 в света), загуби мача си от финалния кръг на квалификациите за турнира на твърда настилка в Маями, който е с награден фонд от 8.8 милиона долара.

28-годишната българка отстъпи с 2:6, 3:6 на швейцарката Виктория Голубич (№116), а двубоят продължи само 58 минути!

Вики загуби първите четири гейма на първия сет и това не ѝ даде никакви шансове да се бори за спечелването му. След това допусна изоставане от 1:3 и във втория, но успя да изравни при 3:3. За съжаление, още при следващото си подаване тя допусна нов пробив, а в крайна сметка загуби и втората част, този път с 3:6.

В първия кръг на турнира Голубич ще срещне участващата с "уайлд кард" американка Хейли Баптист, а при нова победа ще се изправи срещу Луиза Самсонова от Русия. За Виктория Томова остава надеждата, че може да попадне в основната схема като "щастлива губеща"!

*Още новини за тенис ще откриете в SPORTLIVE.BG!