Виктория Томова бе близо до сензационен обрат във Франция, но бе спряна от хърватка

Снимка: Ilian Telkedjiev / LAP.bg

971 0

Първата ракета на България в женския тенис - Виктория Томова, отпадна драматично във втория кръг на турнира на твърда настилка от сериите WTA 125 в Руан (Франция), който е с награден фонд 115 000 евро.

Поставената под №10 Томова, която е №94 световната ранглиста, отстъпи с 1:2 сета - 5:7, 6:4, 5:7 на Ана Конюх от Хърватия. Мачът продължи 2 часа и 3 минути!

Българката първа реализира брейк в мача за 4:2, но допусна изравняване при 4:4. При 5:5 тя отново бе пробита, а след това хърватката затвори първия сет на собствен сервис. Вики изостана с 0:2 в началото на втората част, но стигна до обрат за 3:2. След това записа още един пробив в гейм №10 на сета, за да го спечели с 6:4.

Третата решителна част започна кошмарно за нашето момиче, което изостана с 0:5. Вики показа страхотна воля и характер, за да изравни резултата до 5:5, но в крайна сметка не успя да осъществи пълен обрат и загуби следващите два гейма, а с това и самия мач.

*Още новини за тенис ще откриете в SPORTLIVE.BG!