Вдъхновението зад Григор Димитров - два ключови показателя и преодоляване на стара слабост

2589 0

Най-добрият български тенисист Григор Димитров започна повече от вдъхновяващо 2024-та година. Силното представяне от края на миналия сезон бе възнаградено с титла в Бризбън по-рано през месеца.

Първата ни ракета показва отлична игра и от началото на Australian Open, където в събота (20.01) ще изиграе третия си мач. След като победи Мартон Фучович и Танаси Кокинакис. Сега ще има пред себе си втори пореден непознат съперник - португалецът Нуно Боржеш, който поднесе изненада, отстранявайки Алехандро Фокина.

От Григор обаче се изисква едно - да покаже същата концентрация и високо нито на тенис, както бе в предните двубои. Именно заради това и има страхотна статистика от старта на 2024 година.

Още: В събота сутрин и четвърти по програма: Григор Димитров излиза в нов мач на Australian Open

Отлични показатели, които дърпат Григор напред

Григор Димитров успя да намали грешките си и да се възползва от силните си страни

Особено впечатляваща е по два показателя. Точките, които е спечелил на собствен сервис са 74%, показва сайтът на "ATP". Освен това има 83% успеваемост при първи, което е от изключителна важност. Когато първият сервис работи добре за Григор, то мачовете му са много по-лесни за спечелване. В двубоя срещу Кокинакис имаше леки неприятности, когато загубеше началния си удар.

В двубоите си има 49 аса и едва 10 двойни грешки - стара негова слабост, която изглежда преодоляна за момента. Като само 4% от сервис геймовете не е успял да спечели. 89% от възможностите за пробив са били отразени от българина.

Още: Нереално: Григор Димитров с 2 пъти по-висок шанс за титлата на Аustralian Open - стана сериозно след сензация

Що се отнася до Australian Open Григор загуби 2 сета в този турнир, за да спечели 54% от точките, които изигра. Димитров има солиден рекорд през последните 10 години, като е спечелил 62% от мачовете си (288-179). 7-0 са победите на хард през 2024 г. Във връзка с представянето му на същата настилка на това състезание, Димитров има сборен баланс от 149-88 победи и загуби през последните години на хард. А след двете победи на Григор сериозно се увеличи и шанса му за титла в Australian Open, доближавайки се до фаворитите.

Страшилището доближи Григор Димитров на Australian Open: Измъкна се в 4-часов трилър след 0:2

Бунт! Григор Димитров и Новак Джокович "поведоха" тенисистите срещу безумно НОВО правило на Australian Open

Невежество: Хиляди освиркваха действие на Григор Димитров на Australian Open - не знаеха правилата (ВИДЕО)

Доминация! Върховният втори сет - доказателство за топ формата на Григор Димитров (ВИДЕО)