Топалова е на ¼-финал в Санта Моника след драма, Глушкова също е сред най-добрите 8

Снимка: Lap.bg

605 0

Българските тенисистки Гергана Топалова и Денислава Глушкова се класираха за четвъртфиналите на турнира по тенис от веригата ITF World Tennis Tour на кортовете на Тенис център Санта Марина. Това е първата от трите поредни надпревари там с награден фонд от по 25 000 долара. Състезанието носи точки за ранглиста на WTA. Турнирите в Санта Марина ще продължат до 23 октомври.

Топалова елиминира Адитя Карунаратне (Хонконг) със 7:5, 3:6, 7:6(3). Двубоят продължи 3 часа и 10 минути. Двете си размениха общо 19 пробива, а 22-годишната пловдивчанка пропиля аванс от 4:1 гейма в третия сет, но все пак стигна до успеха в последвалия тайбрек.

18-годишната Глушкова пък разгроми швейцарската квалификантка Себастиана Шилипоти с 6:2, 6:0. В следващия кръг съперничка ще й бъде друга квалификантка - туркинята Илай Йорук.

С победите си днес двете българки заработиха по 9 точки за световната ранглиста и по 672 долара.

По-късно днес за Топалова и Глушкова предстоят и мачове от четвъртфиналите на двойки.

А ето как се представя втората ни ракета при мъжете в Испания.