Тийм изненада: Много ми се иска Григор да спечели Australian Open'21

6387 0

Световният номер 3 Доминик Тийм призна превъзходството на Григор Димитров в мача между двамата от осминафиналите на Откритото първенство на Австралия. Той заяви, че българският тенисист заслужава да спечели титлата.

Димитров разби своя съперник и приятел с 6-4, 6-4, 6-0, за да запише четвърта победа в шест мача с Тийм и да се класира за четвъртфиналите на надпреварата. След двубоя Тийм не пожела да търси оправдания в предишния си тежък мач с Ник Кирьос, спечелен в пет сета.

"Не искам да търся оправдания. Но все пак аз не съм машина. Понякога ми се иска да бъда, но има такива много лоши дни. Когато не си на 100 процента на това ниво, тогава се получават такива резултати. Точно това се случи днес", коментира австриецът след поражението. "Много ми се иска Григор да направи своя голям пробив в Голям шлем. Той определено го заслужава", допълни Тийм. А ето кой е следващият съперник на родната тенис звезда.