Световната №1 Ига Швьонтек е аут от Australian Open 2023, Коко Гоф също отпадна

1750 0

Световната №1 в женския тенис - Ига Швьонтек, отпадна на 1/8-финалите на Australian Open 2023, след като загуби с 0:2 сета (4:6, 4:6) от Елена Рибакина от Казахстан (№25).

Рибакина осъществи пробив още в първия гейм и дръпна с 2:0. Полякинята върна брейка и изравни до 2:2, но в седмия гейм отново бе пробита и впоследствие първият сет бе затворен при 6:4.

Във втория Ига проби Елена и се откъсна напред с 3:0, но след това играта ѝ претърпя срив, а съперничката записа два брейка, за да обърне ситуацията в своя полза и да затвори мача, който продължи точно 90 минути.

На 1/4-финалите в Мелбърн Рибакина ще се изправи срещу Йелена Остапенко (№17), която пък отстрани друга голяма фаворитка в надпреварата - Коко Гоф (№7). 18-годишната американка отстъпи на латвийката с 0:2 сета (5:7, 3:6), а срещата продължи 1 час и 34 минути!

*Още новини за тенис ще откриете в SPORTLIVE.BG!