Страхотно! Лазаров триумфира с втора титла в Санта Марина

Снимка: Yulian Todorov / LAP.bg

1046 0

Родният национал Александър Лазаров триумфира титлата на турнира по тенис за мъже от веригата ITF World Tennis Tour на кортовете на Тенис център Санта Марина. Надпреварата е с награден фонд от 15 000 долара и носи точки за ранглистата на ATP.

Поставеният под № 1 Александър Лазаров победи на финала № 4 Макс Красновски (Полша) с 6:2, 6:4. Двубоят продължи 78 минути. Българинът постигна десета последователна победа, след като през миналата седмица триумфира във втория турнир веригата на ITF в Санта Марина.

Лазаров нямаше проблеми в първия сет, в който поведе с 4:1 и спечели с 6:2. Във втората част българинът взе аванс от 4:0, но Красновски изравни. Лазаров спечели подаването си за 5:4 и стигна до пробив в последния гейм, за да затвори мача.

По този начин Сашо спечели седма титла от веригата на Световната федерация ITF и трета за сезона.

Следете още новини за тенис в Sportlive.bg.