Браво! Седем наши тенисисти продължават напред в Санта Марина, ще има българско дерби

Снимка: Yulian Todorov / LAP.bg

980 0

Родните тенисисти Александър Лазаров, Габриел Донев и Янаки Милев стартираха с победи и се класираха за втория кръг на сингъл на турнира по тенис за мъже от веригата ITF World Tennis Tour на кортовете на Тенис център Санта Марина. По този начин тримата се присъединиха към Александър Донски, Пьотр Нестеров, Симеон Терзиев и Антъни Генов, които вчера също се класираха за осминафиналите.

Турнирът в Санта Марина е с награден фонд от 15 000 долара. Състезанието носи точки за ранглистата на ATP.

Поставеният под № 1 национал Александър Лазаров победи убедително над румънеца Влад Андрей Данку с 6:1, 6:2. Мачът продължи 58 минути, а той записа шеста поредна победа, след като през миналата седмица триумфира във втория от трите състезания от веригата на ITF в Созопол. Той ще играе за място на четвъртфиналите срещу квалификанта Яша Шайрих (Полша).

Габриел Донев записа успех без загубен гейм за 48 минути срещу квалификанта Габриел Матушевски (Полша). Участващият с "уайлд кард" Милев елиминира друг поляк Мартин Павелски с 6:2, 4:6, 6:1 и във втория кръг ще срещне сънародника си и шести в схемата Александър Донски.