Страхотно! Гергана Топалова с шеметен обрат, след като губеше с „геврек“

Снимка: БФТенис

1168 0

Родната тенисистка Гергана Топалова се класира за четвъртфиналите на сингъл на турнира по тенис на клей във Вроцлав. Надпреварата в Полша е с награден фонд 40 000 долара.

Поставената под номер 4 Топалова елиминира грузинката Екатерине Горгодзе  с 6:3, 0:6, 7:5. Двубоят продължи малко над  два часа и 38 минути.

Първите два сета преминаха по разделено надмощие, а в решаващата трета част българката направи обрат от 3:5 и със серия от четири поредни гейма стигна до крайната победа.

Така пловдивчанката си осигури 13 точки за световната ранглиста и 1029 долара, а за място на полуфиналите ще играе срещу украинската квалификантката Олександра Олийникова.