След 1 час и 19 минути на корта: Виктория Томова стартира 2024-та година с поражение от 21-годишна аржентинка

996 0

Първата ракета на България в женския тенис - Виктория Томова, започна новата 2024-та година със загуба в Австралия.

Лош старт на 2024-та

28-годишната софиянка отстъпи с 0:2 сета на 21-годишната Юлия Риера от Аржентина на турнира в Бризбейн. В отделните части - 2:6, 4:6, като двубоят от 1/32-финалите продължи 1 час и 19 минути.

Мачът започна лошо за Вики и тя допусна пробив още в първия гейм. В седмия подаването ѝ отново бе пробито, а след това Риера затвори първия сет от четвъртата открила се възможност.

Още: Надал се завърна ударно година по-късно: Рафа се доближи до мач срещу Григор Димитров

Във втория сет Томова инкасира само един брейк, в третия гейм, но той се оказа напълно достатъчен на аржентинката.

Вики Томова започна 2024-та със загуба

Българката записа много нисък процент на вкаран първи сервис - 57, докато съперничката ѝ се отчете с 62% по този показател.

Все пак, Виктория Томова си тръгва от Бризбейн с 12 200 долара от наградния фонд, както и 1 точка за световната ранглиста, в която е на 75-о място. Следващият турнир, на който ще участва е Australian Open, който започва на 14-и януари!

Още: Ясен е следващият в Бризбейн: Григор Димитров среща играч, срещу когото не е губил и сет

Гришо: Почувствах малко ръжда в началото, срещу Анди никога не е лесно

Анди Мъри: Григор ме победи леко на US Open, имаше брилянтен сезон