Шампионката Рибакина продължи на ¼-финалите на „Уимбълдън“ след само 21 минути игра

1025 0

Победителката от последното издание на „Уимбълдън“Елена Рибакина, продължава защитата на титлата си. Тенисистката от Казахстан се класира на ¼-финалите на турнира по тенис от „Големия шлем“ след само 21 минути игра.

Причината е отказване на съперничката си Беатрис Адад Мая. Рибакина проби сервиса на 13-ата в схемата бразилка и поведе с 3:1, след което затвърди аванса си, печелейки подаването си за 4:1, което се оказа и последният гейм в мача.

Мая показа, че не може продължи. Така тя се отказа и мачът приключи.

Рибакина се класира за следващия кръг, където очаква победителката от двубоя между Онс Жабюр (Тунис) и Петра Квитова (Чехия).